0,00 Kč

Jarní období si žádá restart

Když se řekne jaro, většinou si okamžitě vybavíme zelenou přírodu. Hned vzápětí přijde ten blažený pocit, kdy se konečně vydáme na první jarní procházku. Slunce nám svítí do tváře a my se cítíme jako znovuzrození.

Jaro je obdobím, kdy se otřepáváme ze zatěžkávající zimy. Zimní dny vyžadovaly teplé a hutnější pokrmy, aby se naše tělo zahřálo, méně čerstvé syrové stravy a více pečených a dušených pokrmů. Po zimních měsících se tedy naprosto oprávněně cítíme unavení a letargičtí.

S prvními jarními dny už ale můžeme začít stravu odlehčovat, přidávat více syrových pokrmů včetně zeleniny a ovoce v podobě salátů či šťáv, abychom vyčerpanému organismu opět dobili baterky a doplnili zásoby. Hned, jak to jen půjde, bychom měli vyrazit ven na první slunce a začít zase postupně doplňovat deficitní vitamín D. Vedle stravy je to právě pohyb na čerstvém vzduchu, který má na organismus blahodárné účinky – náš metabolismus totiž potřebuje opět pěkně promazat kolečka a rozpohybovat. Vyražte tedy do přírody na procházku, na první brusle, na kolo nebo jen tak objevovat nekonečné krásy.

Výborným společníkem pro první jarní dny venku se vám mohou stát naše BIO kokosové chipsy, jejichž základem je dužina ořechu, kokosu. Jak jistě víte, ořechy patří do kategorie vysokoenergetických potravin, bohatých na tuky. Jistě jste zaregistrovali, že svačinovým trendem posledních let jsou spíše nejrůznější raw tyčinky a tyčinky na bázi sušeného ovoce – už je z batůžku tahá kde kdo. Vy ale chcete být originální, překvapit ostatní líbivou svačinkou a ještě se ideálně se všemi podělit, nemáme pravdu? Proto si přibalte sáček (a nebo rovnou dva :)) chipsů s mořskou solí nebo s javorovým sirupem! Kokosové chipsy mají tu velkou výhodu, že díky svému vyššímu obsahu tuků mají nižší glykemický index než svačinky na bázi sušeného ovoce. Ten zajistí, že se z nich energie uvolňuje pomaleji, čímž se stávají mnohem vhodnější potravinou. Jejich vysoká kalorická denzita je také staví do pozice výborné volby pro doplnění energie při náročném tréninku, při extrémních sportech a nebo při dlouhodobém pracovním nasazení. Není totiž nic horšího než trápit vyčerpané tělo neustálými cukrovými a kofeinovými výkyvy. Buďte IN a přesvědčte ostatní, že ujíždět na cukru už je OUT:))

Chuťová výraznost a nutriční potenciál kokosových chipsů vám může jen a jen posloužit, nemluvě o jejich kulinářském využití. 

Sledujte náš blog, kde vám přinášíme recepty s produkty SENSE COCO pro vaší kulinářskou inspiraci:O)

Vloženo Od
Tags: výživa nás pálí

Přijímáme online platby