0,00 Kč

Lívance z kokosové mouky

Kdo by neměl rád lívance? Ty z kokosové mouky jsou úplně nej a vždycky se po nich jen zapráší.

Vaření z kokosové mouky je trochu jiné a musíte vědět, jak na ni. Byla by škoda ji nezařadit do vašeho jídelníčku, protože to je chutná a zdravá alternativa pro pšenici a jiné obilné mouky. Má výraznou a charakteristickou chuť vyzrálého kokosu, je bezlepková s vysokým obsahem vlákniny, bílkovin a zdraví prospěšných tuků. Díky nízkému obsahu sacharidů je také bezpečná pro diabetiky. 

Počítejte s tím, že kokosová mouka hodně saje, daleko víc než klasická mouka pšeničná, proto jí stačí použít menší množství nebo naopak větší množství vajec nebo tekutin, aby moučníky z kokosové mouky nebyly příliš suché.

Začněte stejně jako my, úplně jednoduchým receptem na lívance, který si můžete hned vyzkoušet:

BUDETE POTŘEBOVAT:

  • 4 vejce
  • 200 ml kokosového mléka
  • 6 lžic jemných ovesných vloček
  • 4 lžíce kokosové mouky (množství záleží na velikosti vajec)
  • 1 kávová lžička BIO kypřícího prášku bez fosfátů  
  • 2 lžíce lahůdkového droždí
  • špetku soli
  • kokosový olej na vymazání pánve

Nejdříve si vyšlehejte vejce, postupně vmíchejte mléko, v zimě bývá kokosové mléko ztuhlé, proto ho budete muset nejprve mírně rozehřát. Kokosovou mouku, ovesné vločky sůl, kypřící prášek a lahůdkové droždí smíchejte dohromady. Vše pak spojte společně s vajíčky a kokosovým mlékem, ideální je použít šlehací metličku, aby se nedělaly hrudky. Kdyby se vám bude směs zdát příliš tuhá přidejte opatrně kokosové mléko nebo vodu.

Nechejte asi 10 minut odstát, protože v tom tkví kouzlo úspěchu! Kokosová mouka totiž musí nasát všechnu vlhkost, jinak se budou lívance při smažení trhat a nepůjdou obracet. Před každým smažením opět promíchejte.

Teď už to jde velice rychle:o) Na pánev dejte úplně malé množství kokosového oleje, nechejte rozehřát a začněte smažit lívance. Stačí 1-2 minuty z každé strany.

Nám chutnají s ovocem, jogurtem a jen zlehka pokapané javorovým sirupem. Na konec posypeme několika lupínky kokosových chipsů.

Napište mi, jak se vám povedly.

Martina:-)

Vloženo Od
Tags: recepty

Přijímáme online platby