0,00 Kč

ČERVENÉ KARI S JASMÍNOVOU RÝŽÍ

Není to žádné kulinářské umění, ale my doma to opravdu milujeme!!! Rychlovka, kterou si každý zamiluje.

Naše produkty jsou pouze rostlinného původu a nesou označení Vegan. Ale zároveň rádi podporujeme farmáře, kteří se ke svým zvířátkům chovají s úctou. Každý jsme jedinečný se svou životní filozofií, moudrostí a cestou.  Respektujeme možnost svobodné volby, protože jen tak můžeme sami zodpovídat za svůj život. A tento  pokrm se dá krásně připravit v bezmasé verzi.

ČERVENÉ KARI je asi úplně nejjednodušší jídlo, které neodmyslitelně patří k asijské kuchyni. Je to velmi variabilní pokrm. Připravuje se s kuřecím, hovězím i vepřovým masem dále s krevetami a ve vegetariánské verzi se používá TOFU nebo DÝNĚ.

NA 2 PORCE BUDETE POTŘEBOVAT:

  • kuřecí prsa (asi 300 g)
  • 1/2 hrnku vyloupaného šťavnatého hrášku (lze použít i mražený)
  • 1/2 hrnku mladých zelených fazolek
  • 1 lžíci kokosového oleje
  • 400 ml kokosového mléka MLÉKOKO
  • 2 - 3 lžíce červené KARI pasty
  • 1 větší chilli papričku ( pro ty, kteří chtějí ochutnat i ostřejší verzi)

PŘÍPRAVA:

Nejdříve si připravíme maso, které nakrájíme na menší plátky. Na rozehřátou pánev dáme kokosový olej, na kterám maso zprudka orestujeme z obou stran, stáhneme teplotu plotýnky a přidáme kari pastu, kterou promícháme s masem . Nyní ke směsi přidáme MLÉKOKO :-)  promícháme a přivedeme k varu. Jakmile se směs začne vařit necháme ji lehce probublávat aby se nám krásně spojily vsechyn chutě. Na závěr přidáme hrášek, fazolky, celer a kdo chce, přidá na plátky (podélně) nakrájenou chilli papričku i se semínky. Zeleninu je lepší dávat na závěr právě proto  aby se nám příliš nerozvařila.

JASMÍNOVÁ RÝŽE:

Jasmínku připravíte buď v rýžovaru nebo ji můžete péct v troubě jako já.  Propláchnutou rýži dám na pánev a zaliji ji vodou ideélně  1:1,5.  Osolíme, přivedeme pod pokličkou k varu a po té dáme do rozehřáté trouby na 170 stupńů péct. Asi za 20 minut je rýže hotová.

Červené kari s jasmínovou rýží podáváme v malých misečkách. Nezapomeňte doplnit tekutiny! RAW kokosová voda se skvěle hodí a jako tečku na závěr si můžete dopřát kokosovo mangovou zmrzlinu (najdete v našich receptech).

DOBROU CHUŤ! přeje Martina Macháčková.

Vloženo Od
Tags: recepty

Přijímáme online platby