0,00 Kč

Sladký nektar květů kokosových palem

Delikátní, jemný s vůní ovocného karamelu od teď v našem e-shopu.

Nejenže se rozplývá na jazyku, ale vy se budete rozplývat s ním. Je tak lahodný! A když pomine kouzlo jeho chuti, pak jsou tu zcela pádné odborné argumenty. Nakupovat už ho můžete v našem e-shopu a postupně bude k dostání i na všech prodejních místech v ČR.

A víte jak si stojí kokosový cukr mezi ostatními sladidly?

Sirupy, cukry, obecně sladila, se liší poměrem zastoupených cukrů – nejčastěji sacharózy, glukózy, fruktózy a někdy také maltózy a jiných minoritních sacharidů. Zatímco například agávový sirup obsahuje až 80 % volné fruktózy a patří mezi nejsladší sirupy vůbec, SENSE COCO kokosový cukr obsahuje z 80% sacharózu (glukóza-fruktóza v poměru 1:1). Zbylých 20 % je tvořeno malým množstvím bílkovin, tuků, volných mastných kyselin a monosacharidů, vlákninou, minerály a fytochemikáliemi.

Rafinovaná sladidla jsou procesem výroby ochuzena o všechny další látky – jsou to tedy 100 % cukry, které dodávají tělu jen kalorie. Nerafinovaný kokosový cukr obsahuje navíc zástupce z řad minerálních látek a mikroprvků jako je draslík, vápník, zinek a železo. Nektar, ze kterého je kokosový cukr vyroben je navíc zdrojem fenolických látek, mezi které patří i látky s antioxidačními účinky. Cukr z nektaru kokosových květů obsahuje také inulin, polysacharid, který slouží našim střevům jako rozpustná vláknina a zároveň jako prebiotikum.

Cukr konzumujte vždy s mírou! I přes vyšší obsah vlákniny a nižší glykemicky index nelze doporučit kokosový cukr diabetikům jako náhradu rafinovaného řepného cukru.

Vloženo Od
Tags: novinky

Přijímáme online platby