0,00 Kč

Několik důvodů, proč pít kokosovou vodu

O tom, že by náš pitný režim měla tvořit převážně čistá voda, není pochyb. Ruku na srdce, kdo ale v prvních teplých a slunečných dnech vydrží pít „ jen “ obyčejnou vodu? Všichni zatoužíme po osvěžující, ovocné chuti často (až moc) sladkých nápojů.

My vám nabízíme zlatou (zdravou) střední cestu - nápoj, který je přírodní, živý, čistý, ale zároveň příjemně nasládlý, osvěžující a navíc bohatý na vitamíny a minerální látky! :)

Složení kokosové vody

Naše SENSE COCO raw kokosová voda obsahuje 100 % přírodní kokosovou vodu, která je extrahována ze speciální odrůdy kokosu, tzv. královského kokosu „King coconut“, který je původem ze Srí Lanky. Pro srovnání, většina kokosových vod na trhu pochází z tzv. mladých zelených kokosů, které pocházejí nejčastěji z Vietnamu nebo Thajska.

SENSE COCO neobsahuje žádný přidaný cukr a ani jiné ochucovací složky. Neobsahuje ani žádná aromata či barviva. A přece jen byste jedno éčko v kokosové vodě našli a to konkrétně E300. Nemusíte se ale vůbec obávat! E300 je označení pro vitamín C, který je ve vodě obsažený zcela přirozeně a to v relativně vysokém množství, takže na toto éčko bychom rozhodně neměli nadávat, ba naopak. Zásluhu na tom má právě Královský kokos. Tento druh kokosu je obsahem vitamínu C zcela výjimečný, obsahuje ho relativně vysoké množství – na 100 ml připadá 37 mg. Stačí vypít pouze polovinu lahve, která obsahuje 400 ml, a už jste doplnili svou denní doporučenou dávku tohoto důležitého antioxidantu. 

Co se týče hlavních makrosložek stravy, tak voda z královského Kokosu neobsahuje téměř žádné tuky a ani žádné bílkoviny, pouze přirozeně se vyskytující cukry, v množství, které je mnohem menší, než třeba u ovocných džusů si doslazovaných limonád. Jde tedy o zcela lehký nápoj, který má za úkol hydratovat.

V neposlední řadě je třeba vypíchnout obsah draslíku, který dělá z kokosové vody skvělý isotonický nápoj, vhodný např. pro sportovce, kteří se chtějí při výkonu osvěžit a zároveň doplnit tekutiny a minerální látky. Na pouhých 400 ml kokosové vody připadá téměř 800 mg draslíku, což je plná třetina doporučené denní dávky pro dospělé. Draslík má ve spolupráci se sodíkem, který je ve vodě také obsažen, důležitou funkci při udržování elektrochemického potenciálu na povrchu buněk, účastní se přenosu nervových vzruchů a v neposlední řadě ovlivňuje i činnost svalů včetně srdce. Ještě si myslíte, že konvenční iontové nápoje jsou lepší volba? :)

Výroba 

Kokosová voda se přirozeně nachází v samé dutině plodu kokosu, ze kterého je extrahována. Není to tedy nijak technologicky získaný produkt, jako je tomu například u kokosové mouky, která vzniká po vylisování kokosového oleje z kopry. Je to taková tekutina, jakou ji vytvořila příroda. Aby čistě přírodní, kokosová voda vydržela a mohla dále těšit všechny kokosové nadšence, je třeba ji ošetřit tak, aby se do několika dní nezkazila. A právě v dalším kroku se SENSE COCO voda liší od 99 % prodejců kokosových vod minimálně v Evropě. Namísto technologie UHT (Ultra high temperature = vysokoteplotní úprava), která sebou nese částečné nutriční i chuťové změny, se naše voda ošetřuje technologií HPP (High Pressure Processing = paskalizace). Paskalizace probíhá v několika jednoduchých krocích: kokosová voda je stočena do lahve a umístěna do tlakové komory naplněné pitnou vodou, po uzavření se v komoře zvýší tlak na 6000 barů po dobu několika minut a je hotovo. Vyvinutý vysoký tlak dokáže zničit všechny mikroorganismy a postará se o plnohodnotnou konzervaci bez použití jakýchkoliv chemických konzervantů. Ve vodě se ale zároveň zachovají všechny živé enzymy, minerály a vitamíny. Kokosová voda má přesně takovou chuť a nutriční hodnoty, jaké má voda ořechu utrženého přímo z palmy. 

Proces paskalizace má ještě jeden efekt na kokosovou vodu a to je konkrétně její zabarvení. Lámete si hlavu nad tím, proč voda růžoví, i když jsme se vám před chvílí zapřísáhli, že v ní nejsou žádné přídatné látky? Procesem paskalizace dochází k pozměnění struktur některých antioxidantů, které začnou posléze jinak absorbovat světlo a tím vyzařovat růžovou barvu. Čím zralejší kokosová voda je, tím je její růžová barva sytější.

Vloženo Od
Tags: výživa nás pálí

Přijímáme online platby