0,00 Kč

Čokoládovo - kokosová buchta s horkou COCOládou

Miluji rodinné rituály a jedním z mých nejoblíbenějších je společné stolování.

 U nás je to především o poctivých snídaních a "gurmetování" o víkendech. S příchodem našeho malého Kryštůfka nemám už každé ráno energii si přivstat a dělat teplou snídani a tak se snažím, aby jsme měli pro tyto dny alespoň napečeno. Jeden z mých, manželovo oblíbených, receptů je i tahle SENSEzační čoko-koko-banáno-datlovo-atakdále buchta. Pro čokoholiky doporučuji podávat právě s COCOládou.

Ingredience:

POSTUP: 

Do mixéru dáme banány, mléko, olej, datle, kakao a sůl (med). Vše důkladně rozmixujeme. Mixér nám to zároveň i trosku našlehá což se nám vlastně hodí, buchta je pak příjemně nadýchanější. V případě že jste koupili suší datle namočte je alespoň 2 hodiny předem do horké vody. Mix si přelijeme do větší mísy kam pomocí metličky vmícháme směs pohankové mouky, kokosové mouky a kypřícího prášku. Těsto je o něco tužší než těsto na bábovku. Volba pečící formy je na vás, může to byt menší hlubší plech (20x30) nebo zapékací miska.Formu vyložíme pečícím papírem nebo vymažeme kokosovým olejem a vysypeme strouhaným kokosem.Těsto vlijeme do formy a stěrkou uhladíme. pečeme na 190 st doba pečení je přibližně 30 min .

Jestli je buchta hotová se řídíme hlavně podle suché špejle :-)

HORKÁ COCOláda

Tahle horká čokoláda je vlastně upravená verze z mojí oblíbené knížky Ella Deliciously / Lahodně s Ellou. A protože kokosu a čokoládě to krásně ladí, napadlo mě, zkusit ji udělat právě z našeho SENSEzačního mléka. 

Dá se udělat také bez kešu másla, ale jedna z jeho skvělých vlastností je, že když kešu máslo necháte projít mírným varem, krásně zhoustne a naší čokoládu tak krásně zahustí a zjemní. 

Mlékoko jí dodá kokosový nádech a datlový sipup podtrhne čokoládouvou chuť kakaa.

 Je úplně stvořená do zimních dnů, kdy zrovna nemusíte do práce, můžete se zachumlat do deky a vzít si k ní oblíbenou knížku.

 Na konci přichází to nejtěžší a to že jí buď můžete (po hamounsku) celou vypít sami a nebo se rozdělit.

Je velmi hutná a vydatná, takže se nemusíte bát, že když z ní uděláte dvě, budete mít málo :-)

POSTUP:

Kokosové mléko přivedeme do mírného varu. Za pomocí šlehací metličky přidáme kakao, špetku soli a kešu máslo, minutku dvě povaříme, ale opravdu jen zlehka, aby se nám ingredience spojily a kešu máslo krásně zhoustlo. Sundáme kastrůlek z plotýnky a když už se čokoláda nevaří vmícháme datlový sirup. Ten, kdo má rád skořici, může ještě lehce poprášit hrneček :-)

Ať vám chutná, stejně jako nám!

Martina:-)

Vloženo Od
Tags: recepty

Přijímáme online platby